Nowości
  • Mamy kocięta

    Uwaga! Mamy w hodowli śliczne kocięta, które aktualnie szukają swoich kochających domów.

Wizyt
Dzisiaj: 3Wszystkich: 25882

O nas

Cała historia zaczęła się od kota domowego o imieniu "Puszi" który zamieszkiwał z nami przez okres około trzynastu lat. Niestety z racji wieku i pogarszającego się stanu zdrowia odszedł od nas. Potem roczna przerwa, gdzie nie przebywało z nami żadne zwierzę czworonożne uświadomiło Nam potrzebę posiadania kochanego futerka. Wizyta u znajomych i ujrzenie niebieskiego małego kociaczka brytyjskiego, spowodowało że zakochaliśmy się w tej rasie i stwierdziliśmy że to jest ten kot (ta rasa) który swoim usposobieniem nas urzekł, że już nie wspomnę o małej puszystej kuleczce. I tak zaczęły się poszukiwania, w pewien grudniowy poranek naszego towarzysza a raczej towarzyszki. Wiedzieliśmy tylko jedno, że ta nasza dziewczynka musi być jedyna w swoim rodzaju, wyróżniać się od innych koteczek swoim urokiem, i nie miał to być kot na kolanka ale od razu wróżyliśmy jej karierę wystawową. Widząc mała Fabulous u Państwa Czyżkowskich na stronce w zakładce Mioty od razu mięliśmy intuicję że czeka ją duża kariera i że to jest właśnie ona. Decyzja była od razu, że Fabulous musi być z nami. I właśnie tak Fabulous jest z Nami od Marca 2009 roku.

Druga koteczka o imieniu Gisella przyjechała do nas z hodowli Koci Sen - z racji tego że Fabulous była bardzo samotna gdy przebywaliśmy poza domem stwierdziliśmy ze przydała by się jej towarzyszka. Od początku były plany dotyczące nabycia koteczki szylkret liliowej ale nasze losy zostały tak pokierowane, że zakochaliśmy się w tej małej Czekoladce. W chwili obecnej Czekoladka już nie jest taka mała. Wyrosła na piękna kocicę o cudownym kolorze oczu i wspaniałym charakterze.

Nasza hodowla specjalizuje się w hodowli kotów brytyjskich w różnych kolorach.

Jesteśmy członkami SMK Żory, hodowla nasza zrzeszona jest w Federation International Feline i Felis Polonia Felis Polonia z siedzibą w Łodzi. Nasza hodowla Perła Południa*PL powstała w 2008 roku.

Facebook